-->

Medya ve Kariyer Topluluğu

21 Aralık 2022

16 Aralık 2022

BAİBÜ Öğrencilerine Erasmus+ ve European Solidarity Corps Tanıtım Etkinliği

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Medya ve Kariyer Topluluğu’nun düzenlediği, Uluslararası Kariyer Gelişim Programı kapsamında “Gençler için Avrupa fırsatları Erasmus Plus ve Avrupa Dayanışma Programı” konulu seminer BAİBÜ Kültür Merkezi Pembe salonda gerçekleştirildi.

Etkinliğe İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yaşar Zorlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Medya ve Kariyer Topluluğu Başkanı Mehmet Hakan Yavuz Topluluklarının tanıtımını yaparak, planladıkları faaliyetler ve projeler hakkında bilgiler vererek, konuşmacı Emin Kerem Erkadam’ı kürsüye davet etti.

Eurodesk, Gençlik Değişim Programı, EVS, ESC programları nedir?

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Avrupa Projeleri Koordinatörü Emin Kerem Erkadam, Eurodesk, Gençlik Değişim Programı, ESC programları hakkında bilgiler verdi. Erkadam, ayrıca Erasmus ve Avrupa Gönüllülük Programına da değinerek Avrupa Gönüllülük programı kapsamında gerekli cv ve motivasyon mektubunun nasıl hazırlandığını, projelere başvururken ev sahibi kurumun beklentisi olan ilgi ve becerilerin ne olduğu konusunda bilgilendirilme yaptı.

Programda Avrupa Gönüllülük Hizmeti Programı ve Gençlik Değişim Programından faydalanan öğrencilerin deneyimleri paylaşıldı.

Etkinlik sonunda Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yaşar Zorlu, Emin Kerem Erkadam’a teşekkür belgesi verdi.

 

Dijital Çağda Televizyon Haberciliği: İmkanlar ve Kısıtlar Programı Gerçekleştirildi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Medya ve Kariyer Topluluğu’nun düzenlediği “Dijital Çağda Televizyon Haberciliği: İmkanlar ve Kısıtlar” programı BAİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salon’da gerçekleştirildi.

Programa BAİBÜ Rektör Yardımcısı ve BAİBÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Samettin Gündüz, BAİBÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Selami Özsoy ve akademisyenler ile öğrenciler katıldı. Programda Show TV Ankara Temsilcisi Faruk Demirel konuşmacı olarak yer aldı.

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 253 45 16 Fax: +90 374 253 46 37
  • EPosta: saglikkulturibu.edu.tr
Top