-->

Bilim Topluluğu

16 Aralık 2022

Üniversitemiz Bilim Topluluğu’nun düzenlediği Antarktika ve Biyoçeşitlilik Semineri BAİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salon’da gerçekleştirildi.

Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı. BAİBÜ Bilim Topluluğu Başkanı Büşra Gökçe Zolmaz açılış konuşmasında etkinliğin düzenledikleri ilk faaliyet olduğunu belirterek katılanlara ve etkinlikte emeği olanlara teşekkür etti. Zolmaz konuşmacı Prof. Dr. Okan Külköylüoğlu’nun özgeçmişini okuyarak kürsüye davet etti.

Külköylüoğlu’ndan Antarktika ve Biyoçeşitlilik Semineri

Zolmaz’ın sözlerini bitirmesinin ardından kürsüye gelen Külköylüoğlu katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başladı. Daha önce TÜBİTAK projesi kapsamında ülkemizi temsilen Antarktika’da bilimsel araştırma yapmak için Antarktika’ya gittiğini belirten Külköylüoğlu, Antarktika’ya gidiş süreci ve kıtada edindiği tecrübeler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Kıtada bulunan bitki ve hayvan türlerine değinen Külköylüoğlu, bu türlerin özelliklerini katılımcılara aktardı. Antarktika’da uygulanan yasakları ve nedenleri hakkında konuşan Külköylüoğlu katılımcılara ve etkinlikte emeği olanlara teşekkür edip konuşmasını bitirdi.

Bilim Topluluğu’ndan Külköylüoğlu’na Teşekkür Belgesi

Etkinlik, Bilim Topluluğu kurucu üyelerinin Külköylüoğlu’na teşekkür belgesi ve adına dikilen fidanın belgesinin vermeleri ardından sona erdi.

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 253 45 16 Fax: +90 374 253 46 37
  • EPosta: saglikkulturibu.edu.tr
Top