Çarşamba, 14 Ekim 2020 00:00

Kongre Merkezi

Kongre Merkezi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kampüsü içinde, Bolu kentinin batısında, E5 karayolu ile ulaşılan, kent merkezine yaklaşık 10 km'lik bir mesafede yer almaktadır. Binada ana giriş fuaye alanının güney tarafında 1135 kişilik, kongre-toplantı/gösteri hizmetleri dışında profesyonel tiyatro gösterilerinin de gerçekleştirilebileceği mekan ve donanıma sahip Bordo Salon bulunmaktadır. Söz konusu alanın kuzey tarafında ise 4 ayrı salon olarak ta kullanılabilecek şekilde tasarlanan "Dörtlü (arena) amfi" Yeşil Salon bulunmaktadır. Toplamda 568 kişi (174+174+110+110) alabilen bu salonda, hareketli bölücü paneller kullanılarak aynı anda dört farklı ders veya kullanımın (konferans, resital, konser vs.) mümkün olması sağlanmıştır.

Merkezin batı yönünden, oto yaklaşım imkanı da sağlanacak şekilde (yurtlar tarafından) ayrı bir giriş düzenlenmiş ve söz konusu fuaye katıyla da merdiven ve asansörler aracılığıyla bütünleşmesi sağlanmıştır. Alt katta salon giriş-çıkışları ve ıslak hacimler ile özellikle kongre hizmeti için gerekli toplantı odaları ve onlara ait fuaye alanları yer almaktadır. Sahne arkası, kulis, servis ve hazırlık kısımlarına ilişkin giriş çıkışlar da bu katta çözümlenmiştir.

 

SALON ADI KAPASİTESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM ALANI
Bordo Salon 1135 Behringer ses mikseri, 6 adet telsiz mikrofon, 16 adet kablolu mikrofon, 1 adet sabit projeksiyon ve perdesi, 48 kanal ışık mikseri (28 adet PC spot-24 adet par) ve 5 adet sanatçı hazırlık odası mevcuttur. Salon kapasitesine göre bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyetlerin (tören, konferans, panel, söyleşi, kongre, sempozyum vb.) yanı sıra konser, tiyatro, gösteri gibi etkinlikler için kullanılabilir. Fuaye alanı vardır.
Yeşil Salon-B 174 Ses mikseri, 2 adet telsiz, 4 adet kablolu mikrofon, 1 adet sabit projeksiyon ve perdesi mevcuttur.Yeşil Salonlarımızın tümü genellikle ders amaçlı kullanılmakta olup; ihtiyaca göre grup toplantıları, eğitim seminerleri, çalıştay vb. faaliyetler için kullanılabilir.
Yeşil Salon-C 174 Ses mikseri, 2 adet telsiz, 4 adet kablolu mikrofon, 1 adet sabit projeksiyon ve perdesi mevcuttur.Yeşil Salonlarımızın tümü genellikle ders amaçlı kullanılmakta olup; ihtiyaca göre grup toplantıları, eğitim seminerleri, çalıştay vb. faaliyetler için kullanılabilir.
Yeşil Salon-A 110 Ses mikseri, 2 adet telsiz, 4 adet kablolu mikrofon, 1 adet sabit projeksiyon ve perdesi mevcuttur.Yeşil Salonlarımızın tümü genellikle ders amaçlı kullanılmakta olup; ihtiyaca göre grup toplantıları, eğitim seminerleri, çalıştay vb. faaliyetler için kullanılabilir.
Yeşil Salon-D 110 Ses mikseri, 2 adet telsiz, 4 adet kablolu mikrofon, 1 adet sabit projeksiyon ve perdesi mevcuttur.Yeşil Salonlarımızın tümü genellikle ders amaçlı kullanılmakta olup; ihtiyaca göre grup toplantıları, eğitim seminerleri, çalıştay vb. faaliyetler için kullanılabilir.

 

*  Üniversitemiz salonlarında yapılacak olan tüm etkinlikler için öncelikle istenilen tarih, gün ve saatteki müsaitlik durumu Başkanlığımız veya salon görevlilerine sorulup sözlü rezervasyon yaptırıldıktan sonra, salon tahsisi için resmi yazı ile başvurulacaktır. Yukarıda belirtilen bilgiler haricinde gerektiğinde salon görevlileriyle görüşülerek daha detaylı bilgi alınabilinecektir.

 

 

 

Read 3435 times Last modified on Çarşamba, 14 Ekim 2020 12:26
More in this category: « Sosyal Tesis Bordo Salon »
  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 253 45 16 Fax: +90 374 253 46 37
  • EPosta: saglikkulturibu.edu.tr
Top